Przychodzi w życiu taki moment, gdy zaczyna nie wystarczać gotówki. Wówczas trzeba namyślić się,w jaki sposób je zdobyć.Jest kilka głównych sposobów do wybrania. Na pierwszy plan wysuwa się zaciągnięcie zobowiązań w banku. Na nieszczęście, kiedy przeszłość finansowa nie rysuje się w kolorowych barwach, bank może nie zgodzić się na udzielenie pożyczki. Wtedy optymalnie jest zaciągnąć pożyczkę poza bankiem. Sprawdźmy, jakie istnieją wady i zalety takiego rozwiązania.

Rozpocznijmy od mniej optymistycznych stron. Najważniejszą słabością chwilówki zaciąganej poza bankiem okazuje się jej bardzo wysokie oprocentowanie. Prywatne instytucje chcą najczęściej zarobić majątek na kliencie. Często bywa tak, że roczna stopa oprocentowania sięga aż kilkuset procent. Ponadto, niejednokrotnie należy również ponieść wszelkiego rodzaju dodatkowe opłaty, których na pierwszy rzut oka umowa nie obejmuje. To sprawia, że tak kluczowe jest czytanie podpisywanych dokumentów.

Czas na zalety, których również trochę jest. Po pierwsze nie trzeba legitymować się zaświadczeniem o dobrej historii kredytowej. Prywatne instytucje świadczą kredyty nawet osobie, która w przeszłości miała problem z długami. Poza tym w bardzo szybkim czasie można otrzymać potrzebne środki. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej platformy internetowej, a w niektórych przypadkach jedynie wysłać sms.

Pieniążki kilka chwil później zjawią się już na koncie bankowym.

To, czy warto rozważać pożyczki pozabankowe, zależy indywidualnie od osoby. Każdy z nas jest w różnej sytuacji życiowej i ma inne potrzeby. Ewentualny kredyt powinno się dobrać do swoich.

Dowiedz się więcej: Pożyczka online